Wolne mieszkania na Pomorzu.

Nasz koresp. warszawski (Z) telefonuje: Pisma polskie, wychodzące w Toruniu, Bydgoszczy, w Grudziądzu i Tczewie przepełnione są ogłoszeniami o wolnych mieszkaniach po Niemcach, którzy wyemigrowali przed okupacyą polską.

Mieszkania są bardzo tanie, doskonale umeblowane, często można dostać bez najmniejszych trudności 5-10 pokoi za niskim czynszem. Byłoby wskazanem, aby majętniejsi ludzie z Galicyi i Królestwa Polskiego, narodowości polskiej przenieśli na Pomorze i ulżyli w ten sposób nędzy mieszkaniowej w wymienionych prowincyach.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 14-02-1920

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.