Mysłowice. Tyfus

w tutejszej okolicy, osobliwie w Miejskim Janowie, Rozdzieniu i Szpienicach ciągle jeszcze się rozszerza. Należy koniecznie przestrzegać sumiennie wszelkich zarządeń policyjnych i lekarskich. — Pogłoski, ktore Niemcy roszerzają, jakoby tyfus był tu przywleczony przez Powstańców polskich, to czysty szwindel. Tyfus jest nie tylko na Górnym Sląsku. ale i w całych Niemczech. stałym gościem. i raz się rozpowszechnia mniej a inny raz więcej. Około 25 000 naszych ludzi było przez dłuższy czas w Polsce, a ani jeden na tyfus nie chorował.

 

Głos Śląski, 02-12-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.