Impertynencki konduktor.

W pociągu nr. 125 pomiędzy Krakowem a Tarnowem w dniu i b. m. konduktor Rusin, w sposób grubiański chciał usunął pasażera, który z powodu natłoku z biletem 11 kimy zajął miejsce w pustym przedziale I klasy. Po tysiącznych importynencyach i obelżywych uwagach konduktor ów zmusił pasażera do udania się do urzędu ruchu w Tarnowie, gdzie pasażerowi przyznano racyę. Skargi na ordynarne postępowanie służby kolejowe otrzymujemy często. Czy dyrekcya nie ma sposobu aby uwolnić nas od hajdamaków ruskich, którzy postępowaniem swem rzucają cień na dobre imię polskiego kolejarza?

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 11-11-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.