Cmentarzysko połamanych drzew

Z krzewów przedstawiają w ostatnich dniach krakowskie planty i ogrody. Wskutek wielkiej ilości nagromadzonego na liściach mokrego śniegu gałązki, grubsze gałęzie, a tu i ówdzie nawet ko-nary pouginały się pod niezwykłym o tej porze ciężarem, ulegając w wielu wypadkach złamaniu. Toteż niezwykły widok, jakiego nie pamiętają najstarsi ludzie, uderza przechodnia: Na klombach plantacyjnych masa nagromadzonego na liściach śniegu, obciążone krzewy powyginały się tak silnie, że wierzchołkami swymi dotykają ziemi, przez co cało grupy bzów i innych krzewów nabierają wręcz fantastycznego wyglądu.

Również na drzewach, strojnych jeszcze w godowa szatę szmaragdowego. liścia, gałęzie pouginały się pod nasyconym wilgocią śniegiem, przez co niektóre z nich, zwłaszcza mniejsze przybrały kształt wielkich, wieloramiennych kandelabrów. Na wielu innych drzewach sterczą połamane nielitościwie gałęzie, niby niemy wyraz skargi na smutny ich los w listopadowy mróz i wichurę.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 04-11-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.