Czesi rzucili 100 milionów koron na kupno opinii na Sląsku.

(Telefonem od naszego korespondenta).

Cieszyn, 7 października. (A) Jak się wasz korespondent dowiaduje rząd czeski rzucił dotąd 100 milionów koron na sztuczne obniżenie cen wszystkich artykułów codziennego zapotrzebowania na okupacyi czeskiej, aby w ten sposób zdobyć opinią dla siebie w czasie plebiscytu. Tem się tłomaczy ogromna różnica cen po obu szronach linii demarkacyjnej na Sląsku Cieszyńskim.

 

Rząd czeski nie cofa s przed dalszymi radianami, aby za wszelką cenę zdobyć śląskie kopolnie przy plebiscycie i w ten sposób powetować poniesione koszta agitaci.

 

Millonami kurują Czesi opinią dla siebie. Korupcya i przekupstwo świępotworne orgie.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 09-10-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.