Siedm dni pod golem niebem.

Na podwórzu kamienicy p. Mroczkowej na rogu ul. Studenckiej i Podwale mokną na deszczu rzeczy, wyrzuconej z mieszkania lokatorki siedm dni temu. Kobieta ta z chorowitą córką uczenicą i dwojgiem niemowląt utrzymuje się z wyróbku. Nie wchodząc w powody tego nielitościwego kroku, pozbawiającego biedną kobietę suterenowego mieszkania, godziłoby Się zapytać, gdzie ma ona znaleźć inne pomieszczenie? Nad dziećmi ulitowały się instytucye humanitarne, córką i matką zajęła sig jedna z pań, w domu tym mieszkająca, a kto zajmie się jedynym ich dobytkiem? Prawu stało się zadość, ale jest jeszcze prawo ochrony człowieka.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 09-10-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.