Rząd polski zamówił 150 lokomotyw we Filadelfii.

Warszawa. ,,Kuryer Warszawski" donosi: W dniu 19 lipca br. w Patyżu, rząd masz reprezentowany przez delegatów zakupów rządowych, zawarł z amerykańską fabryką lokomotyw the Baldwin lokomotiwe works we Filadelfii umową na dostawą 150 cieżkich lokomotyw dla pociągów towarowych. Lokomotywy te mają być zupełnie nowe, robione na zamówienie, odpowiadające ostatnim wymogom technicznym. Wykonane one być mają w 3 miesiące od daty zamówienia. Należytość ma być zapłaconą w przeciągu lat 10. Termin ten jest dla nas nadzwyczajnie ważny, gdyż cena kupna wynosząca ćwierc miliarda marek będzie płaconą później po załatwieniu naszych kwestyi walutowych. Fabryki postanowily pracować i nadal dla rządu polskiego i w tym tellu utworzą w Warszawie osobne biuro.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 04-10-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.