Pożar na Zawodziu.

W ubiegłą niedzielę około godz. 1-ej w południe wybuchł pożar przy ul. Złotej na Zawodziu. Ogień bardzo szybko objął szereg zagród. Spłonęły dwa domy i chlewy Tomasza Stanisławskie go, dom i chlew Antoniego Świtały dom Elżbiety Owczarek, stodoła i chlew Wacława Jabłońskiego, jakotez stodoła i obórki J. Kasztelana.

 

Na miejsce pożaru przybyła straż ogniowa z Częstochowy w liczbie 42 ludzi i z czterema sikawkami. Akcją ratunkową kierował major Żubrowski, jakoteż naczelnicy Zieliński i Plebanek. Przybyła również straż z Rakowa w liczbie 15 ludzi.

 

Zaznaczyć nalepy, że gospodarze przechowywali zboże na strychach domów, co powiększyło szkodę, wobec niemożliwości ratowania go. Strażacy zaś oskarżali, się że Zawodzianie niezbyt chętnie spieszyli im z pomocą i żadnego udziału w akcji ratunkowej nie brak.

 

Kurjer Częstochowski, 16-09-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.