Tragiczna śmierć studenta gimn. w Tatrach.

(Telefonem od naszego korespondenta).

Zakopane, 9 września.

(t) Nigdy tyle ofiar nie pochłonęły jeszcze Tatry, jak w roku obecnym. Wypadki śmiertelne, złamania nóg i rąk, są prawie codziennymi wydarzeniami. - Wczorajszy dzień przyniósł znowu nowy tragiczny wypadek.

 

Uczeń VI klasy tut. gimnazyum realnego. Tadeusz Kuhn wyprawił się ze swym kolegą w Tatry na krótką wycieczkę. Pod wieczór powracał ów kolega sam, prawie obłąkany z przerażenia i rozpaczy, podając, że towarzysz jego nie żyje: Na Onej Perci, dokąd się wyprawili poślizgnęła mu się noga i spadł z kilkudziesięciometrowego zbocza, rozbijając sobie głowę w strzepy.

 

Nieszczęśliwy turysta, był to młodzieniec o niezwykłej inteligencyi i charakterze. Jeden z najlepszych uczniów zakładu odznaczał się nawet znacznym umysłem wynalazczym. Ponieważ ojciec jego. inżynier od dziesięciu lat pozbawiony wzroku, niezdolny byt do pracy, zmarły, wzór dobrego syna przyczyniał się lekcyami do utrzymania rodziny.

 

To też rozpacz nieszczęśliwych rodziców, którzy stracili swe jedyne dziecko i żywiciela jest wprost bezgranniczna.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 11-09-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.