Prof. Szyszko - Bohusz

za zburzeniem budynku poszpitalnego na Wawelu.

Od prof Szyszko - Bohusza otrzymujemy list następujący:

W jednym z ostatnich numerów „Il. Kuryera Codz." zamieszczono wzmiankę, jakoby podpisany podzielał zdanie grupy osób, twierdzących, że jedynie budynek dawnego szpitala na Wawelu nadaje się na Muzeum Narodowe i wobec tego na ten cel powinien być bezzwłocznie odrestaurowany. W rzeczywistości tak nie jest, gdyż właśnie podpisany podjął w roku bieżącym walkę przeciw umieszczeniu Muzeum w tym budynku i jest głęboko przekonany, że dla dobra Wawelu budynek ton powieli« być całkowicie zburzony.

A. Szyszko-Rohusz.

 

(Przyp. Red.) Zamieszczając pismo kierownika odbudowy Zamku na Wawelu, zaznaczamy, te wzmianka owa była streszczeniem komunikatu opatrzonego podpisami wspomnianej grupy osób, zaś nieporozumienie powstało skutkiem niejasno zredagowanej treści owego nadesłanego naw protestu.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 06-09-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.