Nowe koleje w Polsce.

Z Warszawy donoszą: W chwili obecnej toczą się prace na następujących odcinkach nowych linii kolejowych: Nasielsk—Raciąż 55,6 klm., Raciąż—Sierp—Płock 67 klm., Widzew—Zgierz 18 klm., Kutno—Koło 54 klm. i Koło—Strzałkowo 56,5 klm. Oprócz tego wylończono już studya i wykonano projekt odcinku Zgierz—Łęczyca 25 klm., a obecnie trasuje się linia Łęczyca—Kutno i Kutno—Płock 80 klm. W budowie jest około 2413 klm. linii, przygotowano zaś 105 klm. Na budowie i studyach kolejowych pracuje ze strony dyrekcyj budowy 33 inżynierów, 45 techników i 94 innych urzędników. Przedsiębiorcy prywatni zatrudniają 22 inżynierów, znaczna ilość urzędników oraz 14 610 robotników.

 

Dziennik Śląski, 06-09-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.