Powstańcy wyparli Niemców poza Janów i utworzyli regularny front.

Sosnowiec (PAT). Wczoraj sytuacya zmieniła się na korzyść powstańców, którzy zdobyli amunicyę i zdołali wyprzeć Niemców poza Janów.

Powstańcy utworzyli regularny front, krótki, lecz według wszelkich wskazań taktyki wojskowej.

 

Z Mysłowic wyparto powstańców, bo im brakło amunicyi, jednak

Mysłowice są otoczone.

 

Zaniechano ataku, aby oszczędzić rozlewu krwi, gdyż i tak Niemcy odciąci nie będą mogli się długo utrzymać. 27 rannych odstawiono z Mysłowic do Sosnowca.

 

Pod Szopienicami pociąg pancerny niemiecki opanował sytuacyę. Około godz. 6 wieczorem podjechał on do mostu szopienickiego i zabrał lokomotywy, które powstańcy przeprowadzić chcieli do Sosnowca.

 

Dziś nie słychać już w Sosnowcu odgłosu strzałów, gdyż powstańcy posunęli się naprzód.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 23-08-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.