Powstańcy trzymają się jeszcze w okolicy Oświęcimia.

Niemcy okopali się nad granicą.

Sosnowiec. (PAT.) Wczoraj wieczorem i w nocy Niemcy wyparli ostatecznie powstańców z Górnego Sląska i zajęli wszystkie miejscowości.

W Szopienicach wywożą Niemcy wszystkich mężczyzn i znęcają się strasznie nad ludnością..

Jak nas informują powstańcy trzymają się jeszcze w okolicy Oświęcimia' na linii kolejowej.

 

Wczoraj o godz. 5 minut 30 w Modrzejowie zastał zabity dwoma strzałami z karabinu przez Niemców naczelnik polskiej komory celnej Kozłowski.

 

Wzruszający jest widok górników naszych, którzy dzielą chleb i żywność z ludnością śląską, która schroniła się na nasze terytoryum, udzielają oni tej ludności wszelkiej pomocy, umieszczając ją w swoich domach.

 

Niemcy okopali się nad granicą.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 23-08-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.