Panama cukrowa w Warszawie.

Dwóch poruczników, lekarz i cały szereg innych osób pod klaczami

Lwów, 17 sierpnia.

W sprawie cukrowej władze wojskowe zarządziły, jak donoszą tutejsze dzienniki, aren sztowanis poruczników V. i T. Są to ci dwaj, którzy' magazynowali cukier w fabryce Stadtmullera. Toczą się natomiast pilne badania, czy i jaki udział w tem przedsiębiorstwie miał ten ostatni, tudzież magazynier tej fabryki, który fest szwagrem Stadtmullera, radnego miasta Lwowa.

 

Z aresztowanych poprzednio w tej sprawie

wypuszczono na razie na wolną stopo Artura Barańskiego, natomiast aresztowano brata jego Edwarda.

 

Z dotychczasowych wyników śledztwa okazuje się coraz dobitniej, że nie wszyscy winowajcy są jeszcze pod kluczem i że nie sam tylko Pieprzak był głównym dowódcą tej szajki.

 

Od wczoraj pozostaje w ciągłym kontakcie policya z wojskowością, a nadkomisarzowi Łukomskiemu udało się znów odkryć nowy szczegół w panamie cukrowej.

 

W sferach policyjnych oświadczają, że zatuszowanie tej afery jest stanowcze wykluczone już choćby z tego względu, że sprawa stała się zanadto głośną, a cała opinia publiczna potępia te brudne machinacye.

 

Nowym skandalikiem cukrowym, lecz na mniejszą skalę zajmuje się Urząd dla zwalczania lichwy. W interesie tym pracował jeden z lekarzy, ten jednak nie zarobił dużo, bo wczas przeszkodził ino st. komisarz Pajączkowski.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 19-08-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.