Fałszywe matury w Kongresówce

Związek Akademicki w Lublinie donosi, że w czasach ostatnich w Królestwie coraz więcej osób, nie mających odpowiedniego wykształcenia, nabywa świadectwa maturalne, względnia zaświadczenia z ukończenia wyższych klas gimnazyum. Takie praktyki są coraz częstsze i nadużycia podobne wywołują poważne zaniepokojenie.

 

Dzięki fałszywym świadectwom różne elementa, przeważnie o „domowem wykształceniu” dostają się do wyższych uczelni, obniżając w ten sposób poziom naukowy, a nieuczciwe wydawanie zaświadczeń przez nie-które szkoty średnie z rzekomego ukończenia klas wyższych, umożliwia nieinteligentnym żywiołom uzyskanie stopnia oficerskiego, przez co znów obniża się powagę i znaczenie korpusu oficerskiego naszej armii. Przeciw tym machinacyom winny surowo wystąpić zarówno władze cywilne jak i wojskowe.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 16-08-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.