Groźba zamknięcia szkół w zimie skutkiem katastrofalnego braku węgla.

Z kraju dochodzą nas zatrważające wieści o katastrofalnym braku węgla opałowego. Nauczycielstwo czyniło wszelkie możliwe starania, aby na przyszły rok szkolny zabezpieczyć dla szkoły i dla siebie niezbędną ilość węgla opalowego. Niestety, żadnego nic osiągnięto skutku, owszem, spotykało się z odpowiedzią: „Jak braknie węgla, to szkoły zamkniemy"!

 

Zachodzi tedy poważna obawa,

że w miesiącach zimowych nie bodzie się mogła odbywać nauka szkolna,

 

że nauka, wychowanie i zdrowie młodego pokolenia, tej przyszłości narodu, poniesie tv przyszłym roku jeszcze większe szkody, niż w poprzednich latach wojennych. Należało przecież wcześnie pomyśleć o tein i zarządzić co potrzeba, aby zwiększyć produkcyę węgla opałowego tak, iżby starczyła nit najniezbędniejsze potrzeby kraju. Wymagała tego również potrzeba dostarczenia pracy bez robotnym.

 

Ostatni już chyba czas, aby władze szkolne poczyniły jak najenergiczniejsze starania, iżby zapobiegnąć grożącemu nieszczęściu, bo to straszne zaniedbanie dzieci naszych nazwać już trzeba nieszczęściem.

 

Stanowczo się o to upomnieć powinno społeczeństwo, a przedewszystkiem posłowie nasi.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 16-08-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.