Kraków powita uroczyście Hoovera.

Kraków, 15 sierpnia.

Amerykański komisarz żywnościowy Herbert Hoover przybędzie do Krakowa w niedzielę rano i zabawi tu cały dzień.

 

Miasto Kraków przygotowuje na niedzielę dla Hoovera w uznaniu Jego wyjątkowo ważnej roli w kwestyi aprowizacyi Europy i w uznaniu jego nadzwyczajnych zasług około ulżenia niedoli gospodarczej warstw pracujących w Polsce uroczyste i gorące przyjecie, w którem wezmą udział wszystkie czynniki publiczne, oraz rzesze dzieci, dla których Ameryka dostarczyła szczególnej pomocy.

 

W programie podróży dyrektora żywnościowego Hoovera przewidzianym jest po jednodniowym pobycia w Krakowie także wyjazd do Lwowa.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 16-08-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.