Sprzedaż cukru.

Magistrat ogłasza: Na kupony sierpniowe dodatkowych legitymacyj dla dzieci i chorych sprzedawać będą sklepy: Szat-ski, Jawornicki, Fromowicz, Sikorski (Podgórze) cukier żółty po pół kg. na dziecko, wzgl. osobę chorą po cenie 7'40 K za 1 kg. Cukier żółty dla całej ludności sprzedawać będą sklepy rejonowe i konsumy od dziś 15 po 4 K za 1 kg. za odcięciem następnego kuponu legitymacyj zbiorowych. Cukier biały otrzymany ze źródeł prywatnych po 25 dkg. na osobę sprzedawać się będzie w najbliższych dniach.

 

Okazuje się z togo, że tensam cukier ma dwie ceny o blizko 100-procentowej różnicy. Czy wieże dzieci i chorzy płacić muszą haracz dlatego, że są takimi, czy też całej ludności wyświadcza się dobrodziejstwo, co chyba trzeba wykluczyć.

 

Kupcy mają wiele kłopotu z wyjaśnianiem kupującym, którzy oczywiście nie są w stanie zrozumieć, dlaczego nabywając cukier dla Siebie, płacą 1 kg. po 4 K, kupując zaś równocześnie dodatkowo takisam cukier dla chorego dziecka, muszą płacić za takąsamę racyę 7'40 K!

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 16-08-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.