Straszny wypadek automobilowy w Krakowie.

Wczoraj w południowej porze wezwano miejską straż pożarną do pewnego wypadku ognia kominowego. Automobil straży jadąc w przyspieszonem tempie na rogu ul. Gertrudy i Stradomia, chcąc wyminąć nagle z boku nadjeżdżającą dorożkę, wpadł w całym pedzia na żelazny słup podtrzymujące elektryczne przewody tramwajowe.

 

Skutki zderzenia były straszne. Wszyscy strażnicy znajdujący się w automobilu wypadli na bruk uliczny, a jeden z nich N. Szczepański (właściciel kawiarni przy ul. Starowiślnej) uderzył tak nieszczęśliwie głową w narożnik chodnika, iż zginął na miejscu. Inni doznali cięższych lub lżejszych potłuczeń.

 

Automobil uległ zupełnemu zniszczeniu. Nieszczęśliwy Szczepański osierocił żonę i troje dzieci.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 22-07-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.