W Warszawie skonfiskowano transport złota przeznaczonego na wywóz do Rosyi.

Warszawa, 20 lipca. Oddział śledczy żandarmeryi wojskowej wpadł na ślad Szajki, trudniącej się przemycaniom rubli złotych do Rosyi. Jednego z członków tej szajki aresztowano wczoraj na dworcu Kowelskim w chwili gdy wiózł 21.120 rb. w 5 i 10 złotych monetach wagi około 20 kilogramów.

 

Aresztowany podał, ze się nazywa Ozyasz Niter, urodził się w Tomaszowie i liczy obecnie 26 lat. Ruble złote nabywał w warszawskich kantorach wymiany i wozi je do rocka, gdzie za 100 rb. złotych płacą 1600 rb. banknotami carskimi.

 

Oprócz pieniędzy znaleziono u niego legitymacyę, wysławioną przez polskie władze wojskowe, dla których dostarczał konie. Pultera osadzono w więzieniu.

 

Odebrane od niego pieniądze zostaną przekazane skarbowi narodowemu.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 22-07-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.