Strejk kolejowy w Tarnowskich Górach.

(Telefonem.)

Donoszą nam, że kolejarze postanowili od wtorku godz. 6-tej rozpocząć strejkować. Powody gospodarcze, ponieważ kolejarze żądają, by dochody ich zrównać z dochodami urzędników sąsiednich miast, np. Bytomia. Ponieważ odnośny wniosek odrzucono, zapadła uchwała strejkowa. Donoszą nam dalej, że pociągi stacyę w Tarnowskich Górach nie przejeżdżają. Od Bytomia istnieje ruch tylko do Nakła.

 

Rozpoczęto pertraktacye. Kierownictwo strejku ulokowało się w budynku stacyjnym. Zapewnia się do: stawę mleka, ponieważ unieruchomione jest połączenie na drogach z Tarnowskich Gór do Opola, do Kluczborka i Bytomia.

 

Mysłowice. Na licznych stacyach kolejowych rozlepiono plakaty wzywające kolejarzy do strejku na wtorek dnia 8 lipca godz. 6-tą wieczór. Zebranie ko-lejarzy w Mysłowicach uchwaliło do strejku się nie przyłączyć.

 

Dziennik Śląski, 10-07-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.