Pożar w młynie w Cieszynie.

W sobotę, dnia 21. b. m. wybuchł o godz. 2. w nocy w młynie p. Glajcara na Brandysie przy drodze ostrawskiej ogień, który z błyskawiczną szybkością ogarnął cały budynek. Gay straż pożar-na przybyła na miejsce, stał już młyn w płomieniach, tak, iż zabrano się do ratowania mieszkania, tylnych zabudowań i zapasów mąki. W płomieniach poniósł śmierć zajęty we młynie czeladnik Jerzy Bielesz, ojciec czworga dzieci, który spał na strychu, skąd wskutek zajęcia się schodów nie mógł się ratować.

Po pożarze znaleziono w zgliszczach jego zwęglone szczątki. Z yna pozostały tylko okopcone mury. Budynek i całe urządzenie wewnętrzne i zapasy zboża, spirytusu i benzyny, łącznie z maszynami młynarskiemi spłonęły. Uratowano jedynie zapasy mąki i tłuszczu, które znajdowały się w składzie we młynie dla kolonii wakacyjnych. Szkoda bardzo znaczna. Przyczyna pożaru dotąd nie zbadana.

 

Gwiazdka Cieszyńska, 24-06-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.