Echa rozruchów w Krakowie.

Naczelna Komenda dziękuje członkom Straży, którzy w krytycznych dn. 7-9 bm. z blikiem poświęceniem pełnili swe obowiązki, stawiając się licznie i szybko. Dzięki temu już w piątek d. 7 wieczorem interweniowały pierwsze silne patrole Straży, przeciwdziałając rozruchom. Komendanci dzielnicowi interweniowali nieustannie w najniebezpieczniejszych sytuacyach.

 

W sobotę cały dzień pełniło służbę kilkuset obywateli, przeprowadzając między innemi opróżnienie Rynku i sąsiednich ulic. Po mieście krążyło kilkanaście patroli, każdy po kilkudziesięciu ludzi, którzy pomagali w uspokojeniu rozruchów. W poniedziałek Straż obyw. w ilości 1500 ludzi asystowała w przeprowadzeniu rewizyi za bronią i bandytami.

 

Wobec uspokojenia miasta, Naczelna Komenda zmniejsza obecnie służbę w Straży w tern przeświadczeniu, że ogól obywateli w razie potrzeby stawi alą na alarm równie ochotnie i licznie.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 17-06-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.