Barbarzyński strajk w Warszawie.

Szpitale bez służby. - Tabory dezynfekcyjne nieczynne. - Domy izolacyjne opustoszały. - Zwłoki niepogrzebane.

(Telefonem od naszego korespondenta).

Warszawa, 14 kwietnia. (Z). Strajk robotników miejskich zaostrzył się. W szpitalach ograniczono przyjmowanie chorych, w domu izolacyjnym służba nie dostarczyła pożywienie izolowanym, to też izolowani rozeszli się do domów. Także tabory dezynfekcyjne nie są czynne. Na Brudnie czeka znaczna liczba trumien ze zwłokami na pogrzeby, gdyż grabarze strajkują.

 

Woźni szkolni pozamykali gmachy szkolne i klucze zabrali ze sobą. Z taboru miejskiego nie wyjechał ani jeden wóz do roboty.

 

Energiczne zarządzenia nadzwyczajne komisarza.

Nadzwyczajny komisarz nadesłał do magistraty rozporządzenie, w którem wezwał do podjęcia pracy wszystkich strajkujących, zaś żądania ich będą przydzielone Komisyi mieszanej do rozpatrzenia. Ci, którzy w ciągu 12 godzin do pracy nie powrócą, będą natychmiast wydaleni.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 17-04-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.