Straszliwe żniwo śmierci.

Polsce coraz bardziej zagraża tyfus plamisty. Straszliwa epidemja posuwa się szlakami kolejowymi. Jej punkta ogniskowe to Zagłębie Dąbrowskie. Są wsie całe i osady objęte epidemją. Są domy, gdzie i osady objęte epidemją. Są domy, gdzie wszyscy leżą chorzy i nikt nie może im udzielić pomocy.

 

Według opinii D-ra Godlewskiego, kierownika akcji kolumn sanitarnych, pracujących z ramienia K. B. K. epidemja pochłania już dziś miesięcznie 10,000 ofiar. Liczba ta wzrośnie zatrważająco, jeżeli rząd polski nie podejmie natychmiastowej akcji sanitarnej na olbrzymią skalę.

 

W Polsce potrzeba 3-5 tysięcy aparatów dezynfekcyjnych, jeżeli walka z epidemją ma wydac owoce.

 

Ziemia Lubelska, 15-04-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.