Fatalny stan taboru kolejowego w Polsce.

(Telef. od naszego korespondenta).

Warszawa, 8 kwietnia. (Z). „Kolejarz", organ kolejarzy narodowych ogłasza artykuł, który w fachowy sposób przedstawia zły stan taboru kolejowego.

Zamiast potrzebnych conajmniej 7 tysięcy kompletów osobowych, rozporządza zarząd kolejowy tylko liczbą nieco powyżej 2 tysięcy, z czego 800 kompletów jest w stanie nienadającym się do użycia. Parowozów posiada Polska 2050 z czego 550 jest w stanie nieużywalnym i wymaga gruntownej naprawy. Wozów towarowych potrzebuje Polska conajmniej 124 tysięcy, a posiada tylko 20 tyscy w tem 2 tysiące są nieuruchomione wskutek załadowania ich węglem, którego nie można przewieźć na miejsce przeznaczenia.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 10-04-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.