Reichenbach na Środkowym Ślasku. Jeńcy Polscy z Litwy

jeszcze sie tu znajduja. Z początku ich zapisano jako Litwinów, ale gdy się jeńcy ci dowiedzieli. że jeńcy Polacy odjeżdżaja do domu, więc i oni prosili, żeby ich także zapisano tako Polaków i puszczono do domu. Tak przeto jeńców tych na Polaków przepisano. ale jednocześnie zażądano od nich podpisania się, że po oswobodzeniu nie będą pomagać Polakom poznańskim przeciw Niemcom. Jeńcy się na to podpisali, ale mimo to o uwolnieniu ich dotąd nic nie słychać. A orzecie wojna z Rosja jest od dwu lat skończona! Dlaczego tych ludzi ciągle się jeszcze tu trzyma?

 

Dziennik Śląski, 25-03-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.