Zaprowadzimy czas letni w Krakowie!

Lwów zaprowadził czas letni u siebie. Z dzienników włoskich dowiadujemy się, że z dniem 1 marca zrobiono w całych Włoszech, podobnie w innych krajach europejskich. Tylko Kraków, w celu oszczędzenia świata, z braku węgla, męczy ludzi takiemi zarządzeniami, jak zamykanie lokali publicznych o 11, 10, a nawet 7 godzinie. Przecież lepiej byłoby, aby zegar posunięto 60 minut naprzód, bramy zamykano o godzinie 10 zamiast o 9, lokalom pozwolono na otwarcie do 8 zamiast do 7, do 10 zamiast do 9 itd. a świaaby się nie wypalało ani trochę więcej, gdyż należycie przesunęłoby się tylko godzinę ku porankowi.

Jestto możliwe bez uciążliwości teraz, kiedy o 6 rano któraby była 7 g. wedle czasu letniego — jest pełny dzień i kiedy długość nie wynosi 11 i pół godziny.

 

Dodamy jeszcze, że „czas letni" nie jest wcale wynalazkiem niemieckim. Jestto pomysł angielski, za którym, jeszcze przed wojną, poszli Francuzi i inne cywilizowane narody, a dopiero podczas wojny, z konieczności, naśladowali go Niemcy i Rosya.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 13-03-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.