Echa podmycia gruntu przez wodę.

W niedzielę o godzinie 11 ej rano, jak to zapowiedzieliśmy, dokonane zostały powtórne oględziny bloku domów przy ulicy Krakowskie Przedmieście, grożące katastrofą wskutek podmycia gruntu przez wodę.

Skonstatowano pewne powkszenie się pęknięć, zaobserwowanych przy oględzinach w dniu wczorajszym, a powstałych z powodu rozmiękczenia gruntu i osiadania się domu Nr. 4.

Rzeczoznawcy wyrazili przytem przekonanie, że niebezpieczeństwo ze strony wody jut minęło, co stwierdziły oględziny piwnic. Obecnie liczyć się jeszcze trzeba z możliwością dalszego osiadania się domu Nr. 4 i przyległych bloków ścian sąsiednich domów, jednak postanowiono przystąpić do niezwłocznego zabezpieczenia zagrożonych miejsc. Zauważyć należy, że dzielnica ta, jak i cały stary Lublin, pobudowany jest na podziemiach i lochach, nieznanych co do kierunku i położenia wobec czego akcja jest niezmiernie utrudniona.

 

Ziemia Lubelska, 11-03-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.