Rejestracja obcokrajowców

Każdy cudzoziemiec obowiązany jest zarejestrować się według rozporządzenia p. komisarza nadzwyczajnego w biurze meldunkowem przy państwowym urzędzie dla spraw powrotu jeńców, uchodźców i robotników w baraku Nr 12 przy dworcu Kowalskim (w razie przeniesienia biura będzie ogołoszone).

 

Do zarejestrowania potrzeba wypnić deklarację, które są na miejscu i włączyć 2 fotografje (dla wygody publiczności fotograf na miejscu za 2 sztuki pobiera 4 marki) oraz dokumenty osobiste. Po złożeniu otrzymuje kartę tymczasową, a po 4 dniach II wydawane są zaświadczenia na mody których można zamieszkać w Warszawie.

 

Godziny biurowe od 10 do 2, w soboty od 10 do 12, w niedziele i święta zamknięte.

 

Gazeta Warszawska, 11-03-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.