Dzieci lwowskie na wieś.

Grono pań w Ropczyckiem rozpoczęło przed kilkunastu dniami akcyę bardzo ważną, zabierając ze Lwowa i rozmieszczajac po domach prywatnych dziatwę lwowską, aby usunąć ją od strasznych wrażeń wojennych i ciężkich warunków życia. Wspólnie z tem gronem i w po-rozumieniu z Tow. „Ochrony dziecka" we Lwowie, stara się krak. Komitet ratunkowy dla Lwowa akcye tę rozszerzyć i w tym celu zwrócił się do szeregu dworów i plebani z odezwą, gorąco popartą przez Księcia-biskupa Sapiehę. Mety mieć nadzieję, te zgłaszać się będą gościnne polskie dwory i plebanie po dziatwę do Lwowa, najlepiej do Tow. „Ochrona dziecka", Lwów, ul. Rutowskiego 5. Warszawa rozpoczęta już podobną akcyę.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 15-02-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.