Kraków Robotnicy soojaliści przeciwko żydom.

,,Oester. Morgenztg." podaje, że w okręgu Chrzanów-Jaworzno wśród tamtejszych robotników pogłębia się ruch skierowany przeciwko żydom i to zarówno członkom rad gminnych, jak i w zarządach kopalnianych i fabryk. Urzędnikom żydowskim w Jaworznie dostarczono potrzebną ilość wozów meblowych i wezwano ich terminowo do opuszczenia miasta.

 

Żydów będących członkami rad gminnych zniewolono do złożenia mandatów radzieckich, a częściowo także do wyjazdu. Na wstawiennictwo p. Żuławskiego, przywódcy socjalistów, to ostatnie żądanie cofnięto. „Oster. Morgan Zeitung" przypuszcza jednak, że wydalenia całej żydowskiej ludności nie da się powstrzymać, gdyż organizacje socjalistyczne straciły już władzę wśród mas.

 

Gazeta Warszawska, 11-01-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.