Sprawa zamachu zeznał, że strzelał do Niemojewskiego.

(Od naszego korespondenta).

Warszawa, 2 grudnia.

Podczas zajść wczorajszych przy ul. Ordynackiej aresztowało wojsko ogółem 11 osób. Po przeprowadzonych dochodzeniach uznano, iż niema dostatecznych przyczyn aresztowania, wobec czego 10 osób puszczano na wolność. Zatrzymano jedynie Władysława Chrzanowskiego, który zeznał otwarcie, że strzelał do A. Niemojewskiego. Chrzanowski był dotkliwie pobity przez publiczność, wobec czego odwieziono go do szpitala więziennego.

 

Jak stwierdzono w śledztwie, Chrzanowski miał pozwolenie na noszenie broni wystawiono pracz P. P. S., którego władze wojskowe nie uznają za dostateczne.

 

Strzelanina na ul. Ordynackiej.

O strzałach mi ul. Ordynackiej „Kur. Pol.” podaje następujące szczegóły:

 

P. P. Niemojewski i Korfanty razem opuścili wiec i wsiedli do oczekującej na nich dorożki, która skierowała się ul. Ordynacką w stronę Nowego Światu, śród entuzyastycznych okrzyków publiczności. Nagle jakiś osobnik, znajdujący się w tłumie wyciągnął z kieszeni rewolwer i zaczai strzelać w kierunku oddalającej się dorożki. Jednocześnie z rozmaitych stron zaczęły się sypać strzały, wskutek których dwie osoby zostały ranione.

 

Tłum ogarnęła panika. Zaczęto cisnąć się do bram r sklepów. Osobnik, który strzelił pierwszy zaczął uciekać w stronę Nowego Światu, dogoniono go jednak, pobito dotkliwie i oddano w ręce milicyi.

 

Tymczasem strzelanina nie ustawała. Natnie trudno było stwierdzić wiele osób zostało z tego powodu poszkodowanych, przypuszczać jednak należy, że było ich sporo.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 05-12-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.