Bydgoszcz. (Papieros przyczyną śmierci.)

Dz Bydg.” donosi: Straszną śmiercią przypłacił swą lekkomyślność dwunastoletni chłopiec Gall, syn kolonisty z Gleszewa. Pac krowy na terytorium samsieczeńskiem niedaleko pługa parowego, chciał zapalić sobie papierosa. Gdy na chwilę plug zatrzymano. próbował ognia dosłać przy żużlach pieca lokomobili. W tem puszczono plug w bieg i kilkacentnarowe kolo przeszło mu przez głowę, która oczywiście zupełnie zmiażdżyło. i prócz tego połamało mu żebra i ręce. Mania palenia papierosów coraz wiece] miedzy dziećmi się szerzy, pomimo że tak szalenie drogie, a ileż to nieszcześć, zwłaszcza pożarów, były już one przyczyną. Nie tak dawno temu, a i w przyległem Kasprowie papieros pożar spowodował. Niech ten przerażający przypadek, jaki p nas zasiedl. dla dzieci będzie przestrogą, a dla rodziców, aby z galą stanowczością dzieciom palenia papierosów zabraniali.

 

Kurjer Poznański, 15-10-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.