Uniwersytet w Lublinie

został otwarty i przyjmuje zapisy studentów.

W pierwszym roku akademickim Uniwersytet posiadać będzie następujące wydziały:

1) Prawa Kanonicznego i Nauk Moralnych,

2) Prawa i Nauk Społeczno-Eonomicznyeh,

3) Nauk humanistycznych.

 

Przy uniwersytecie założone zostają: Polski Instytut Narodowy i Instytut Pedagogiczny. Jego tworzenie rozpoczyna się natychmiast, a działalność, w możliwie najbliższym czasie.

 

Dążąc do objęcia wszystkich dziedzin nauki, Uniwersytet będzie stopniowo otwierał inne Wydziały i Zakłady specyalne.

 

Do Uniwersytetu w charakterze studentów przyjęte mogą być osoby posiadające świadectwo dojrzałości 8-mio klasowej szkoły męskiej lub Żeńskiej filologicznej lub realnej, czyniące zadość wymaganiom, wskazanym w przepisach dla studentów Uniwersytetu Lubelskiego. Bez takiego świadectwa można być przyjętym na słuchacza nadzwyczajnego.

 

Wykłady rozpoczną się w listopadzie. Zapisy przyjmują i informacyi udzielają codziennie od 10 do 1 z wyjątkiem niedziel i świąt: Kancelarya Uniwersytetu w Lublinie, Krakowskie Przedmieście 41 (gmach Dyrekcyi Tow. kredytowego ziemskiego).

 

Oddział kancelaryi Uniwersytetu Lubelskiego w Warszawie, Wierzbowa 2.

 

Oddział kancelaryi Uniwersytetu. Lubelskiego w Petersburgu, Was. Ostrow I linia nr 52.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 15-10-1918

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.