„Przystojny” śpiewak i „piękna” akompaniatorka.

W części inseratowej jednego z dzienników krakowskich „młody, przystojny amator śpiewu poszukuje na jeden miesiąc pokoju z bardzo wielkim komfortem urządzonego".

 

Dotąd wszystko jasne. Że młody, a w dodatku ,,Przystojny" śpiewak poszukuje komfortu, jako pięknej oprawy dla pięknego jego kunsztu — to naturalne.

 

Dalsze jednak wymagania „śpiewaka" schodzą na tory nieco... dziwne:, budząc podejrzenie, że w tym pięknym pokoju nie sama sztuka królować będzie.

 

Oto bowiem czytamy w dalszym ciągu:

 

Piękne, dystygowane właścicielki, umiejące dos brze grać na fortepianie, któreby dla uprzyjemnienia czasu, zechciały łaskawie akompaniować, mają pierwszeństwo".

 

Ma to być zatem duet „przystojnego" śpiewaka z „piękną" akompaniatorką, obliczony na jeden miesiąc trwania.

 

Czy przez cały ten czas fortepian będzie sprzed tern niezbędnym — to się jeszcze okaże.

 

O tem jednak już nie dowiedzą się czytelnicy „Nowej Reformy", inaugurującej, jak się zdaje, uboczny resort swojej działalności, której wyniki będą w obecnej dobie niewątpliwie o wiele obfitsze, aniżeli rezultaty politycznej służby tego pisma.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 19-09-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.