Walka z obłąkańcem.

Jeden z lokatorów domu przy ul. Teatyńskiej we Lwowie Piotr Jarema w przystępie szalu, uzbrojony w sztylet i widelec, zajął pozycyę na ganku i kto tylko zjawił się tam groził przebiciem. Wyglądał przytem strasznie, bo okaleczył się sam w głowę i krew spływała mu na twarz. Wezwane pogotowie ratunkowe nie mogło doń przystąpić, by mu ranę zaopatrzyć, musiało więc wziąć do pomocy strażaków ogniowych, którzy wyruszyli na miejsce z płótnami ratunkowemi, wężem do zlewania., kaftanami i tp. Nieszczęśliwiec groził też i wymyślał strażakom, wreszcie, gdy zoryentował się, że wkrótce ulegnie ich osaczeniu, porzucił groźne narzędzia, ukląkł i począł się modlić. Wtedy dopiero schwytano go, opatrzono ranę i uczyniono na razie nieszkodliwym dla otoczenia.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 14-09-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.