Cholera w Galicyi.

Urzędowa ,,Gaz. Lwow.” donosi:

Na podstawie urzędowych doniesień stwierdzono w ostatnich dniach w Galicyj 8 wypadków-cholery. We wszystkich wypadkach idzie o osoby, które dopiero co przyjechały z Rosyi. Ostatni wypadek o którym doniesiono namiestnictwu dotyczył pewnego żołnierza, u którego w drodze powrotnej z niewoli w Krasnem stwierdzono tę chorobę.

 

Namiestnictwo natychmiast po stwierdzeniu pierwszego wypadku cholery azystyckiej wydało, jak zwykle w takich razach, wszelkie możliwe zarządzenia ochronne. Specyalny nacisk położono na rewizyę pociągów idących ze Wschodu; podejrzanych o tę chorobę badają lekarze, a w razie uzasadnionej potrzeby zarządzają obserwacyę stanu zdrowia jednostki lub całych partyi osób.

 

Głównemi stacyami sanitarnemi dla badania podróżnych z Rosyi są miasta Brody i Tarnopol, gdzie w odpowiednio urządzonych laboratoryach dokonywa się badać bakteryologicznych.

 

Jak się dowiadujemy celem sprawniejszego działania aparatu ochronnego ma być także w Podwatoczyskach stworzona stacya obserwacyjna, wyposażona w laboratoryum.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 12-09-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.