Po katastrofie kolejowej pod Oświęcimem.

Z Oświęcima donoszą nam: Prace około uprzątnięcia śladów katastrofy kolejowej wykonują od dwóch dni saperzy, sprowadzeni z Krakowa. Szczegółowe badania, przeprowadzone poza mostem kolejowym na Wiśle, wykazują iż pod gruzami bi odłamkami wagonów kos lejowych w głębokości 3 metrów w wodzie leży jeszcze około 20 trupów. Wśród wydobytych onegdaj zwłok, o czem już donosiłem, rozpoznano robotnika kolej. Adolfa Weselskiego z Przywozu, robotnika gór. Ruszczaka i szeregowca Józefa Janotty. Inne odfotografowano. Wszystkie ofiary prowizorycznie pogrzebano na cmentarzu w Chełmku.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 10-08-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.