Śrem. Śmiertelny wypadek.

W Przylepkach kopnął znarowiony koń, który już przed kwartałem pokaleczył koń, który już przed kwartałem pokaleczył jeńca, fornala 15-letniego Józefa Paluszkiewicza tak nieszczęśliwie, że chłopiec po 24 godzinach umarł. Na pochowanie trupa wydała władza pozwolenie dopiero po 6 dniach. Panowało stąd wielkie między ludźmi rozgoryczenie, matka bowiem tego chłopca jest wdową i robotnicą dominjalną, mieszkającą z dziećmi w jednej izbie; można sobie wystawić, ile tam ci biedni ludzie przy tym upale mieli udręki i to zupełnie niepotrzebnie, gdyż okazało się ostatecznie, że sekcja zwłok przez fizyka jest niepotrzebna, ponieważ lekarz był zbadał ranę na głowie dwa razy przed śmiercią.

 

Kurjer Poznański, 08-08-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.