Wypadek automobilowy fizyka m. prof. dra Janiszewskiego.

Kraków, 5 sierpnia.

Onegdaj w południe fizyk miejski prof. dr Janiszowski padł ofiarą, nieszczęśliwego wypadku automobilowego.

 

Oto wyjeżdżając w sprawach urzędowych automobilem z ul. Poselskiej w ulicę Grodzką, szofer starał się wyminąć wóz tramwajowy, jadący z pod Wawelu do Rynku. W tejże atoli chwili pojawił się drugi wóz tramwajowy, zdążający ku Wawelowi, który całą siłą runął na automobil dra Janiszewskiego.

 

Zderzenie było fatalne wóz automobilowy uległ kompletnemu zniszczeniu, zaś dr Janiszewski odniósł dotkliwe potłuczenia na całem ciele.

 

Dr Janiszewskiego zaraz potem wypadku przewieziono najpierw do lokalu m. Wydz. Zdrowua następnie do domu.

 

Stan zdrowia dr Janiszewskiego nie budzi obaw.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 06-08-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.