Skonfiskowanie kawy za półtora miliona.

W Cieplicach skonfiskowano przedwczoraj 196 worków wypełnionych niepaloną kawą. Policya otrzymała doniesienie, iż wagon jarzymy, nadesłany w tych dniach z Pragi, zawiera w rzeczywistości kawę, jakkolwiek nadawca wykazał świadkami, że wysyła jarzyny. Na polecenie policyi otwarto wagon i znaleziono w nim w 196 workach 15.288 klg. kawy. Charakterystyczne, że nikt się nie zgłosił po odbiór owego transy portu rzekomych jarzyn. Transport ten był wysłany pod adresem pewnego państwowego zakładu, który już poprzednio otrzymał kilka wagonów jarzyn. Skonfiskowany transport kawy przedstawia obecnie wartość przeszło półtora miliona koron.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 06-08-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.