Czyja wina?

Donoszą nam o następującym fakcie: Tow. opieki nad młodzieżą wysłało dwie dziewczynki z Krakowa 8 i 13-letnią na kolonię do Dębicy. Miały one zamieszkać tam u p. Z. i Z., które same zgłosiły się, że przyjmą po 1 dziecku na wakacye. Tymczasem przybyłe dziewczynki przyjęto bardzo nieprzychylnie, a nazajutrz rano, kazano im wracać do domu. Dziewczynki poszły same na dworzec, gdzie dopiero zaopiekował się niemi pewien urzędnik kolejowy, który kupił im bilety i wyprawił do Krakawa.

 

Nie wchodzimy, kto głównie tu zawinił, czy osoby, które podjęły się przyjęcia dzieci, nie spełniły zobowiązań, czy też Tow. lekkomyślnie je wysłało w niewłaściwe miejsce. W każdym razie fakt powyższy pownien być przestrogą, że należy zachowywać większą ostrożność i troskliwość przy wysyłaniu dzieci na kolonie.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 20-07-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.