Strażnica. Ruch bolszewicki w Warszawie.

W teatrach oddawca zakorzenił się ruch bolszewicki. Czy nie jest bowiem błazeństwem karygodnem, naigrawaniem się z najprymitywniejszych pojęć o sprawiedliwości, systematyczne udzielanie benefisów aktorom, pobierającym najsowitsze gaże, i aktorkom, posiadającym największe brylanty.

 

Jedno tylko usprawiedliwia niesumienność zarządów teatralnych: szczęśliwi benefisanci tak wielkie sumy przegrywają w karty, że, gdyby nie żebranina benefisowa, staliby się wprost niewypłacalni. Niech więc chóry, balet, statyści i cały prawie personel przymiera głodem, byleby kilku wybrańców mogło zgrywać się po nocach w towarzystwie swych utrzymanek. Takim gwiazdom poświęca się obszerne wzmianki dziennikarskie...

 

Niech tyje bezczelność benefisantów! Niech żyje bolszewizm teatralny!

 

Strażnik.

Muchy, 06-07-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.