Przyjazd 850 legionistów do Krakowa

Wczoraj rano przyjechali z frontu włoskiego do Krakowa zwolnic. ni ze służby wojskowej legioniści w liczbie 850 żołnierzy i 40 oficerów i odmaszerowali do baraków przy ul. Montelupich, gdzie nastąpi ich rozmundurowanie. Oficerów wypuszczono do miasta, legionistów zaś wolno jest odwiedzać w barakach. Wśród zwolnionych ze służby wojskowej legionistów jest znaczna liczba młodych chłopców, w wieku od 16 do 18 lat.

Legioniści tak długo pozostaną w koszarach, jak długo nic o. trzymają ubrań cywilnych. Dep. Opieki N. K. N. ofiarował 400 ubrań; resztę muszą złożyć rodziny legionistów i ofiarność publiczna. Wczoraj odeszło z górą 50 legionistów do domu. 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 20-06-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.