Strajki.

Dziś w godzinach rannych podłożono nabój wybuchowy na szynach tramwajowych w celu zniszczenia zwrotnicy na ul. Żelaznej. Nabój wybuchnął z głośnym hukiem. Uszkodzenie toru jest bardzo nieznaczne. Za pomocą naboju wybuchowego usiłowano również uszkodzić tor tramwajowy w innem miejscu, lecz bezskutecznie.

 

Strajk dzisiejszy ma charakter manifestacyjny. Jest on wyrazem solidarności ze strajkiem robotników miejskich. Strajk dzisiejszy proklamowała lewica P. P. S. w odezwach, obficie rozrzuconych po mieście.

 

Tak zwani „delegaci" strajkowi usiłowali wywołać bezrobocie w bankach. Agitacja w tym kierunku była bezskuteczna.

 

Kolejki podjazdowe stanęły w niedzielę.

 

Według zapowiedzi, złożonej po robocie w niedzielę swym szefom, dziś od rana nie przystąpili do pracy kelnerzy w restauracjach, kawiarniach i cukierniach. Nie przybyli również do pracy kucharze. Wobec tego większość restauracji zamknięto od rana. W niektórych kawiarniach i cukierniach, otwartych normalnie, usługują sobie goście, w innych—chłopcy do posług.

 

Kurjer Warszawski, 21-05-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.