Ś. p. ks. Łukasz Janczak.

Ks. kanonik Łukasz Janczak urodził się w 18:35 roku w Jakobicach w Sieradzkiem. Otrzymawszy w r. 1862 święcona kapłańskie w Seininarjum Św. Krzyża w Warszawie, został tamże profesorem, a w 1867 roku przeniósł się do Siennicy jako proboszcz oraz prefekt tamtejszego Seminarjum dla nauczycieli ludowych. Ś. p. ks. Janczak pozostawił liczne prace z zakresu kościoła.

 

Pogrzeb odbył się dnia 17 z. m. przy licznym zjeździe Duchowieństwa i ks. Misjonarzy oraz okolicznych obywateli i włościan, ciało ks. Janczaka złożono na cmentarzu kościelnym obok zwłok ostatniego z O. O. Reformatów, definitora Kosinowskiego.

Świat: pismo tygodniowe ilustrowane, 11-05-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.