Z pogotowia ratunkowego.

(j) W ostatnich dniach pogotowie Ratunkowe wzywano w dwu wypadkach: do Jana B., który nagle dostał kurczów żołądka i do 54 letniej F. B., leżącej w stanie nieprzytomnym na ul. Ruskiej. Po udzieleniu pierwszej pomocy chorych odwieziono do szpitala Jana Bożego.

 

Pogotowie opatrzyło również 51 letnią kucharkę E. G. pokąsaną przez psa.

 

W miesiącu kwietniu r. b. Pogotowie Ratunkowe udzieliło pomocy w następujących wypadkach: skaleczeń 18, stłuczeń 1. poparzeń 5, otruć 16, wycięczeń 8, krwotoków płucnych 2, ataków histerycznych i epileptycznych 4, przejechań 1, zasłabnięć umysłowo chorych 2, zgonów nagłych 2, różnych wypadków 11 oraz w 12 razach prze-wożono chorych.

 

Ziemia Lubelska, 11-05-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.