Król. Nowawieś. (Nieszczęście).

W zeszłym tygodniu przelatywał aeroplan zupełnie nisko nad nasza wsią, poczem wolno się spuścił, w ostatniej jednak chwili podniósł się nagle i spadł, tak że dziób utkwił w ziemi i aeroplan został uszkodzony. Co gorsza jeden z pasażerów został zabity, drugi ciężko poraniony. Zabity żołnierz był synem chałupnika Ochoty z Król. Nowejwsi, chciał on w pobliżu domu wylądować. Katastrofa zaszła za kamieniołomem fabryki cementu. Wkrótce przybiegła matka zabitego i poznała po butach syna, który na twarzy był krwią zalany i pognieciony.

Na miejsce nieszczęścia przybyli także wiel. ks. proboszcz Niestrój i dwóch lekarzy, lecz Ochota już nie dał znaku życia. — Drugi żołnierz, który pochodzi z nadreńskiej prowincyi, na jedną nogę i rękę złamana i także jest na twarzy uszkodzony, ale mód mówić. Już w środę obaj byli w Opolu i wyładowali na placu ćwiczeń, skal Ochota udał się do rodziców po buty. Aeroplan przybył z Brzesza do Opola.

 

Dziennik Śląski, 12-03-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.