Przygoda w „beczce”.

O tragikomicznem wydarzeniu donoszą z Sosnowca : W zeszłym łygodniu, zamieszkały na Starym Sosnowcu pan Z., udał się wraz ze swą małżonką własnymi końmi na jarmark do Siewierza. —Po jarmarku pp Z. spędzili przyjemnie parę godzin u zamieszkałych tam swych kumotrów.

Po licznych libacyach w domu gościnnych „kumotrów” pp. Z. późnym wieczorem ruszyli do domu, zabrawszy na wóz kupioną na jarmarmu dużą dębową beczkę.

 

W drodze pani Z. poczuła dokuczliwe zimno. Czuły o zdrowie swej połowicy małżonek poradził jej, aby za przykładem Dyogenesa uloko wała się w beczce, co też żona skwapliwie uczy-niła i wkrótce zasnęła.

 

Jak dalej odbywała się ta podróż, nie wiadomo — dosć na tem, że pan Z., powróciwszy do domu, spostrzegł, że beczki z żoną na wozie niema Zawróciwszy więc czernprędzej w stront, Siewierza, w rowie pod Małobądzem znalazł beczkę, a w niej żonę, dotkliwie potłuczoną, która po powrocie do domu, nie omieszkała podobno „serdecznie" podziękować dbałemu o jej zdrowie małżonkowi za jego oryginalny pomysł

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 12-01-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.